نهاده‌های دامی، دانه‌های گیاهی هستند که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود. جو، برنج، آرد، ارزن، سبوس، یولاف، گندم و ذرت از مهم‌ترین نهاده‌های دامی هستند. تولید و واردات نهاده‌های دامی بر توسعه‌ی و شرایط دامپروری تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. واردات و عرضه عمده نهاده‌های دامی از مبادی روسیه و قزاقستان صورت می‌گیرد. محصولات وارد شده از کشورهای آسیای میانه از کیفیت بالایی برخوردارند. بازرسی‌های مستمر از محصول قبل از حمل و در مبدا توسط شرکت‌هایِ بازرسیِ مجازِ اروپاییِ متخصص در امورِ نهاده‌های دامی صورت می‌گیرد. با التزام به الزامات بهداشتی و دامپزشکی محصول وارد کشور می‌شود و در اختیار دامداران و دامپروران قرار می‌گیرد.

استان گلستان و شهر مرزی اینچه‌برون یکی از مراکز مجاز و مهم واردات نهاده‌های دامی است. همانطور که گفته شد قزاقستان و روسیه از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کشورهایی هستند که نهاده‌های دامی از آنجا به ایران وارد می‌شود. مرز اینچه برون با برخورداری از ارتباط ریلی با قزاقستان و روسیه و کشورهای آسیای میانه از امکان واردات نهاده های دامی به خوبی برخوردار است. جو اصلی‌ترین محصولی است که از قزاقستان وارد می‌شود. با اینکه جو دومین محصول کشاورزی تولیدی در ایران است، اما خرید آن از قزاقستان هزینه کمتری نسبت به تولیدش می‌برد. خرید جو از قزاقستان بهترین و به صرفه‌ترین راه تامین کمبود نهاده‌های دامی است. در سال ۱۳۹۷ برای جبران کمبود نهاده‌های دامی بیش از دو و نیم میلیون تن جو وارد کشور شده است.

روسیه نیز در تولید و فروش انواع نهاده‌های دامی به دامپروران ایرانی فعال است. در بین محصولات مختلف، ذرت روسیه شهرت زیادی بین وارد کنندگان و خریداران نهاده‌های دامی دارد. به طور کل خرید و وارد کردن نهاده‌های دامی از کشورهای آسیای میانه امری مرسوم و عمدتا مقرون به صرفه است. فعالیت در این زمینه سال‌هاست که در گمرک‌های مجاز و تحت نظر دامپزشکی صورت می‌گیرد و ترانزیت نهاده‌های دامی یکی از تجارت‌های سودآور و بسیار حیاتی در کشور است.

گروه آسپیان با تجربه ای موفق در زمینه ی واردات نهاده های دامی میتواند بهترین مشاور و همراه با شما در این زمینه باشد.

یکی از اصلی ترین برنامه های شرکت آسپیان تجارت فعالیت و گسترش صادرات محصولات کشور عزیزمان ایران به کشورهای خارجی می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن زیرساختهای مناسب و همچنین دفاتر و نمایندگی در کشورهای مختلف توانایی مناسبی در ارائه محصولات شرکتها و بازرگانان دارد.

سایر خدمات قابل ارائه توسط این شرکت

  • امکان سنجی صادرات محصولات تولیدکنندگان محترم
  • شرکت در جلسات حضوری با خریداران بالقوه محصولات شما
  • بازدید و ارائه گزارش از نمایشگاه های مرتبط با زمینه فعالیت شما
  • محاسبه قیمت تمام شده محصولات شما در مقصد جهت صادرات
  • اعتبار سنجی شرکت های خارجی قبل از انعقاد قرارداد
  • ارائه مشاوره در زمینه صادرات محصولات دارای مزیت رقابتی بازار های هدف
  • امکان دریافت کالا از تمام نقاط دنیا و ارسال آن به ایران
  • برآورد و اعلام کلیه هزینه های حمل و ترخیص قبل از دریافت کالا در مبداء
  • مشاوره رایگان امور بازرگانی توسط کارشناسان و متخصصان آسپیان تجارت همراه با اشراف کامل بر آخرین قوانین و مقررات بازرگانی و گمرکی کشور

در دنیای پیچیده تجارت بین الملل، واردات کالا یکی از تخصصی ترین حوزه های تجارت بین المللی محسوب می شود. لزوم، تجربه و تسلط به قوانین تجارت بین المللی و داخلی موجود در زمینه واردات کالا، فعالیت در این زمینه را تبدیل به حوزه ای تخصصی کرده است.